Biljardipallot

Jim Rempe Training Ball

Artikkelinro:3457-030

Product information

€34,90

Varastossa

Kuvaus

Aramith Jim Rempe – harjoituspallo parempaan tekniikkaan ja hallintaan
Aramith Jim Rempe on erikoiskehitetty lyöntipallo, joka auttaa parantamaan tekniikkaa, tarkkuutta ja pelituntumaa biljardissa. Pallo on kehitetty yhteistyössä legendaarisen pelaajan ja valmentajan Jim Rempen kanssa, ja se sopii sekä aloittelijoille että edistyneille pelaajille.

 

Opi käyttämään kierrettä ja paranna pallon osumaa
Lyöntipallossa on kaksi erilaista kuviota – yksi aloittelijoille ja toinen edistyneille pelaajille. Kuviot on upotettu kestävän, läpinäkyvän pintakerroksen alle, eikä normaali kuluminen vaikuta niihin. Selkeät merkinnät tekevät pallon pyörimisestä helposti havaittavaa, mikä auttaa harjoittelemaan sivukierrettä, kehittämään tasaisempaa ja suorempaa lyöntiä sekä optimoimaan kulmia ja asemointia lyönnin jälkeen.

 

Premium-laatua ja ohjemateriaalia parempiin tuloksiin
Pallo on valmistettu aidosta Aramith-fenolihartsista ja tarjoaa saman korkean laadun, tasapainon ja kestävyyden kuin ammattikäyttöön tarkoitetut kilpailupallot. Pakkaukseen sisältyy myös kattava 56-sivuinen ohjekirja (englanniksi, ranskaksi ja espanjaksi), joka sisältää harjoituksia ja vinkkejä tehokkaaseen treenaamiseen.

 

Pallon koko: 57,2 mm

Tekninen informaatio

Merkki
Aramith