Kuvaus
Tungsten-dartstikat leveämmällä barrelilla varmaan ja johdonmukaiseen pitoon
Target Group Ø 01 SP 50% on 50 % tungstenista valmistetut dartstikat, jotka on kehitetty luonnolliseksi seuraavaksi askeleeksi perinteisistä messinkitikkasarjoista. Leveämpi barrel tarjoaa suuremman pitoalueen ja selkeät tuntopisteet sormille, mikä helpottaa saman otteen löytämistä ennen jokaista heittoa ja johdonmukaisen heittotekniikan kehittämistä.
50% tungsten – seuraava askel messinkitikoista
Barrel on valmistettu 50 % tungstenista ja yhdistää tungstenin pelituntuman tarkoituksella leveämpään rakenteeseen. Säteittäiset urat yhdessä suuremman halkaisijan kanssa muodostavat reilun pitoalueen, joka tarjoaa varman ja ennakoitavan otteen. Samalla barrel on tasapainotettu säilyttämään luonnollinen pelituntuma tavallisissa pelipainoissa.
Swiss Point – nopeat dartskärkien vaihdot
Dartstikat toimitetaan 35 mm pitkillä hopeanvärisillä Swiss Points -kärjillä. Targetin patentoitu Swiss Point -järjestelmä mahdollistaa erityyppisten ja -pituisten dartskärkien nopean ja helpon vaihtamisen mukana toimitettavalla Swiss Point Tool -työkalulla.
K-Flex vakaaseen ja johdonmukaiseen lentorataan
Setin täydentävät punaiset Group Ø K-Flex No.6 -integroidut varret ja sulat. K-Flex yhdistää varren ja sulan yhdeksi rakenteeksi ja säilyttää tasaisen 90° kulman vakaata ja luotettavaa lentorataa varten.
Mitä sisältyy
3 x Dartstikat (50 % tungsten)
3 x Dartskärjet: Swiss Points Silver 35 mm
3 x Integroidut varret ja sulat: Group Ø K-Flex Red No.6
1 x Swiss Point Tool Black
Mitat
22 g – Halkaisija: 7,50 mm, Pituus: 55,00 mm
23 g – Halkaisija: 7,70 mm, Pituus: 55,00 mm
24 g – Halkaisija: 7,90 mm, Pituus: 55,00 mm
Tekninen informaatio
Merkki | Target |
Materiaali | 50% Tungsten |
EAN | 5050807110254 |
Dartskärjet | Swiss Points Silver 35 mm |
Integroitu sulka | Group Ø K-Flex Red No.6 |











